Psi fitness

Ćwiczenia czynne wymagają aktywnego zaangażowania zwierzęcia. Wykonywane są przy użyciu specjalistycznego sprzętu – bieżni wodnej, bieżni suchej oraz z użyciem akcesoriów rehabilitacyjnych tj.: piłki, wałki rehabilitacyjne, poduszki sensomotoryczne czy równoważnie.
Psi fitness to forma treningu oraz zabawy z Twoim pupilem.
Dzięki dostosowanym przez wykwalifikowaną kadrę ćwiczeniom wpływamy bezpośrednio na jego koordynację, równowagę, świadomość ciała, siłę, zwinność czy gibkość.

Zapraszamy na specjalistyczne treningi fitnessowe, gdzie Twój pupil pod okiem trenera personalnego rozwinie wiele nowych umiejętności

Zajęcia prowadzą fizjoterapeuci i trenerzy psiego fitnessu, dzięki temu zapewniamy dobór odpowiednich ćwiczeń dobranych indywidualnie do potrzeb Państwa zwierzaka.

Bieżnia sucha Fitfur Life - Rehabilitacja i trening

W gabinecie dysponujemy profesjonalną bieżnią dla zwierząt firmy FitFurLife. Bieżnia służy nam zarówno w czasie rehabilitacji zwierząt po urazie, jak również podczas treningów zwierząt zdrowych.
Dysponujemy również dedykowaną do bieżni uprzężą, dzięki której możemy podwieszać i stabilizować zwierzę, które nie ma wystarczającej siły mięśniowej by wykonać ćwiczenie przeciwko sile grawitacji lub z różnych przyczyn nie zaleca się u niego obciążania określonego obszaru ciała.
Ćwiczenia na bieżni w połączeniu z odciążeniem i treningiem siłowym przynoszą w efekcie szybszy powrót do zdrowia pacjentów cierpiących na porażenia oraz niedowłady.
Urządzenie do odciążenia wagi pomaga przy ćwiczeniu chodzenia, wstawania z pozycji siedzącej lub jako pomoc przy pionizacji.
Proponujemy również profesjonalny trening (kondycyjny, sportowy) na bieżni dla psów zdrowych.
Bieżnia, którą posiadamy służy również naszym zoopsychologom w czasie terapii behawioralnej psów z nadmiarem energii (tzw. ADHD), oraz w czasie pracy z psami wykazującymi zachowania agresywne.