vitavet - element strony

Hydroterapia

 

 

Hydroterapia jest najskuteczniejszą i najbardziej wszechstronną metodą wśród wszystkich terapii weterynaryjnych. Pływanie pełni zarówno rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną dzięki temu, że podczas ćwiczeń w wodzie zwierzę angażuje praktycznie wszystkie mięśnie. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają stawów kręgosłupa ani stawów kończyn, wzmacniają natomiast mięśnie i poprawiają zakres ruchów.

 

 

W gabinecie wykorzystujemy wannę z hydromasażem przeznaczoną zarówno do terapii zwierząt po urazach jak i treningów zwierząt zdrowych. Zapraszamy zarówno zwierzęta kochające wodę jak i te które powracają do zdrowia po zabiegu lub urazie. Zwierzęta przez cały czas trwania treningu pozostają pod opieką wykwalifikowanego terapeuty, dodatkowo zabezpieczone są przy pomocy psich kapoków.

 

Hydroterapia stymuluje cały organizm: poprawia krążenie krwi, przyśpiesza przemianę materii, zmniejsza napięcie mięśniowe i działa relaksująco, przez co  zapobiega urazom, zmniejsza ból, wzmacnia mięśnie, przywraca lub poprawia ruchomość stawów.

 

Korzystny wpływ hydroterapii zawdzięczamy takim zjawiskom jak ciężar właściwy wody, wypór hydrostatyczny, ciśnienie hydrostatyczne oraz opór i lepkość wody. Ciśnienie ma korzystny wpływ na zmniejszenie obrzęków poprzez swój „ucisk” na tkanki. Dostarcza również bodźców do włókien czuciowych skóry które powodują zmniejszenie wrażliwości receptorów bólowych, co wpływa na zmniejszenie odczucia bólu. Opór wody zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni. Lepkość wody poprawia świadomość czuciową i stabilizuje nie stabilne stawy a także zapobiega upadkom i wtórnym urazom co także zmniejsza niepokój pacjenta.

 

Wypór hydrostatyczny z kolei pomaga ćwiczyć w „odciążeniu” które pozwala wzmacniać cały aparat ruchu jednocześnie nie narażając go na przeciążenie czy wtórne urazy.

 

 

 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA JUŻ DZIŚ!!

 

 

Hydroterapia
Copyright by VitaVet - 2012 System zarządzania treścią gCMS - Projekt i wykonanie: g-creations logo