Rehabilitacja zwierząt - Wrocław - VitaVet
vitavet - element strony

Nasz zespół


Nasz zespół współtworzą osoby, które połączyły pasję z pracą zawodową. Pracujemy z ogromnym zaangażowaniem. Stale poszerzamy swoją wiedzę aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie.

 

 

Agata Rekun-Gregorczyk - mgr fizjoterapii

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Fizjoterapii z siedzibą we Wrocławiu. Studia te przygotowały mnie do pracy w zawodzie fizjoterapeuty, doskonale poznałam problematykę związaną z ochroną zdrowia oraz przywracaniem utraconej sprawności fizycznej.
W czasie pracy z pacjentem moim zadaniem jest:
- przeprowadzanie testów czynnościowych określających sprawność ruchową zwierząt;
- wykonywanie zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii zabiegów: fizykoterapeutycznych, kinezyterapeutycznych i masażu u zwierząt; 
- ustalanie indywidualnego programu ćwiczeń fizjoterapeutycznych odpowiednich dla danego schorzenia i stanu zwierzęcia;
- kontrolowanie i ocena reakcji zwierzęcia na stosowane zabiegi, dokonywanie korekt w postępowaniu leczniczym; 
- prowadzenie dokumentacji ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych i ich wpływu na wydolność i sprawność ruchową zwierząt.

Ukończyłam Kurs ”Rehabilitacja Psów - dla Personelu Pomocniczego ZLZ” Patronem Honorowym kursu jest Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna.

Dzięki uczestnictwie w kursie zdobyłam przygotowanie niezbędne do pracy w zakładach leczniczych dla zwierząt, zgłębiłam i poszerzyłam wiedzę potrzebną do zrozumienia problematyki związanej z fizjologią, ortopedią, neurologią oraz motoryką u zwierząt.
Posiadam kwalifikacje Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania z dnia 27 kwietnia 2010.

Odbyłam staż zawodowy w klinice rehabilitacyjnej dla zwierząt INDIKA-animalreha SA (SZWAJCARIA)

Ukończyłam kurs "Koncepcja Laserowej Terapii Akupunkturowej Pod Kontrolą Pulsu z dr. n.wet. Uwe Petermann (PCLAC)" (NIEMCY)

Obecnie jestem doktoranką w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prowadząc pracę badawczą na temat "Skuteczności różnych metod terapeutycznych w przebiegu chorób układu ruchu u małych zwierząt z wykorzystaniem obiektywnych metod badawczych."

Uczestniczę w konferncjach organizowanych w kraju i za granicą, aby kompleksowo służyć Waszym pupilom.

Jestem wolontariuszką w SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT we Wrocławiu.

Pod moją opieką przebywają zwierzęta będące w wielu fundacjach, m.in. FUNDACJI 2PLUS4, oraz EBRA.

 

 

 

Wiktoria Karpowicz

Dyplom magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie Wrocławskim. Praktykę zawodową odbyłam w Poradni Zdrowia Psychicznego Towarzystwa Rozwoju Rodziny, na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu oraz w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Odbyłam również dwuletni staż w Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. W ramach aktywności naukowej przystąpiłam do Studenckiego Koła Naukowego Animaloterapii, w którym przez cztery lata pełniłam funkcję prezesa - aktualnie udzielam merytorycznego wsparcia studentom psychologii i pedagogiki w tym zakresie.

Pracuję w roli felinoterapeutki i behawiorystki w gabinecie rehabilitacji zwierząt VitaVet - w ramach tej praktyki między innymi projektuję i prowadzę zajęcia terapeutyczne z udziałem kota dla dzieci i młodzieży dotkniętych różnymi ograniczeniami i trudnościami. W Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pracuję jako psycholog i diagnosta.

Jestem w trakcie certyfikacji na behawiorystę dyplomowanego COAPE oraz psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego.

Współpracuję z fundacją Koci Zakątek oraz z hodowcami psów i kotów. W ramach współpracy z COAPE jestem tutorką kursu korespondencyjnego "THINK CAT".

Ukończyłam kursy związane z terapią z udziałem zwierząt („Animal-Asistet Therapy with dog, cats and horses” – kurs pod patronatem MEN, „Podstawy Felinoterapii” prowadzone przez warszawską Fundację Razem Łatwiej) oraz behawiorem (Sympozjum pt Mechanizmy zachowania zwierząt i możliwości ich modelowania w 2011, 2013 i 2015 roku).

Moim atutem w pracy ze zwierzętami jest ogromny szacunek jakim je darzę oraz pokłady cierpliwości, które muszą wynikać z mojej bezwarunkowej do nich miłości.

 

Joanna Smekal

Kwalifikacje zawodowe z zakresu zoofizjoterapii uzyskałam w 2011 roku. Ukończyłam Kurs ”Rehabilitacja Psów" - dla Personelu Pomocniczego ZLZ” Patronem Honorowym kursu jest Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna. Od tamtej pory ciągle poszerzam swoją wiedzę organizując i uczestnicząc w szkoleniach oraz warsztatach w kraju i za granicą.

W 2012 roku zdobywam kwalifikacje z zakresu akupunktury weterynaryjnej, którą z powodzeniem stosuję w trakcie terapii moich pacjentów.

Specjalizuję się w rehabilitacji sportowej zwierząt. W planowaniu treningów uwzględniam podstawy fizjologii wysiłku psa w uprawianej przez niego dyscyplinie. Zajmujemę sie terapią po kontuzjach, operacjach, urazach. Prowadzę również rehabilitację profilatyczną, przygotowawczą do wysiłku i sezonu treningowego. Dokładnie analizuję biomechanikę narządu ruchu co zapewnia utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu na jego najwyższym poziomie. 

Specjalizuję się w żywieniu i suplementacji psów sportowych. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w układaniu skutecznych diet psich sportowców. Wierzę, że odpowiedni sposób odżywiania jest integralnym elementem zdrowego treningu. Stosowanie się do założeń zbilansowanej diety, pokrywającej zapotrzebowanie na składniki pokarmowe jest warunkiem zachowania zdrowia i kondycji fizycznej psa sportowego.

W 2009 roku ukończyłam Kurs "Profesjonalny Opiekun Zwierząt Towarzyszących" - dla Personelu Pomocniczego ZLZ. Patronem Honorowym kursu jest Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna.

W 2010 roku ukończyłam kurs The Blue Dog. Projekt The Blue Dog jest rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz Krajową Radę Lekarsko-Weterynaryjną.

Mam to szczęście, że praca jest moją pasją, w związku z tym z radością dbam o zdrowie i zadowolenie moich pacjentów. 


Copyright by VitaVet - 2012 System zarządzania treścią gCMS - Projekt i wykonanie: g-creations logo